Sponsorluklar


Ankara Patent Bürosu kurulduğu 1964 yılından beri ülkemizin gelişimine destek vermeyi amaç edinmiştir. Bu güne kadar çok sayıda etkinliğe sponsor olarak girişimciliğin ve inovasyonun gelişmesine katkıda bulunmuştur. Bu etkinliklerden bazılarını aşağıda bulabilirsiniz.

 

Kapadokya IP Günleri

14-16 Eylül 2017 tarihlerinde gerçekleşen Kapadokya Uluslararası IP Günleri Fikri Mülkiyet Hakları Konferansı ve TTO Modül - 4 Çalıştayı'na sponsor olunarak, açılan standla birlikte konferansta aktif yer alınmıştır.

 

Ege Cerrahi Günleri

Ege Üniversitesi tarafından düzenlenen "Yenileşim, Teknoloji ve Mucit Cerrahlar" konulu Ege Cerrahi Günleri (2011 ECG) etkinliğinde yapılan yarışmanın sponsorluğunu üstlenerek yarışmaya katılan tüm projeler için ön araştırma yapılmıştır. Ayrıca yarışma birincisine ödül verilmiştir.

 

Yeni Düşler Yenilikçi Düşünceler Proje Yarışması

Boğaziçi Üniversitesi tarafından düzenlenen Yeni Düşler Yenilikçi Düşünceler 2012 Yarışmasının sponsorluğunu üstlenerek ön elemeyi geçen gruplara Fikri Haklar eğitiminin yanı sıra dereceye giren projelerin patent başvuruları yapılmıştır.

 

2. Ege Ar-Ge ve Teknoloji Günleri
 

  
 

Ege Üniversitesi koordinatörlüğünde TÜBİTAK ve ELGİNKAN Vakfı'nın desteği ile gerçekleşen "2. Ege Ar-Ge ve Teknoloji Günleri – AreGE2", "Üniversite Patentlerinin Değere Dönüştürülmesi" temalı etkinliğe destek verilmiştir. Etkinlik dahilinde yapılan Üniversite Patentleri Yarışıyor" Proje Yarışması'nda tarafımızca hazırlanmış olan ön araştırma raporları sayesinde yarışmaya katılan her buluşun dünya çapında yeni olup olmadığını araştırılarak, dereceye giren buluşun patent ile korunabilir nitelikte olması sağlanmaya çalışılmış olup ve böylelikle; buluşun hayata geçebilme ihtimali artarak buluşa kaynak ve yatırımcı bulunmasını kolaylaştırılmıştır.

AreGE2'nin bir diğer önemli etkinliği olan Proje Pazarı'nda ise, üniversite kaynaklı bilimsel çalışmalardan patent ya da faydalı model almış veya başvurusu kabul edilerek incelemesi devam eden; üniversitelerdeki araştırmacılar, lisansüstü öğrenciler, üniversite kaynaklı proje sahipleri, posterlerini sergilemenin yanında sanayiciler ve yatırımcılar ile ikili görüşmeler gerçekleştirebilmiş olup ve buluşlarını hayata geçirme fırsatı yakalarken gerekli destek verilmiştir.

Hem Proje Yarışması'nda hem de Proje Pazarı'nda sponsor olarak verdiğimiz desteğin yanı sıra "Siz de Buluş Yapabilirsiniz" temalı buluş sergisi ile ise; buluş konusundaki ilginç ve özendirici örnekleri katılımcılar ile paylaşıp, buluş ve patent konularına olan ilginin arttırılması, katılımcılara ilginç buluşlar hakkında bilgilendirme yapılması ve örneklerle akademisyen, sanayici, girişimci ve öğrencilerin buluş yapmaya özendirilmesi ile projeye katkı sağlanmıştır.

 

İşteBu Yenilikçi Girişimci Proje Yarışması
 

Description: ../../Serdar%20yedek/BIRAKACAKS/RESİMLER/ETKINLIK/istebu2013/DSC08859.JPG Description: ../../Serdar%20yedek/BIRAKACAKS/RESİMLER/ETKINLIK/istebu2013/DSC08868.JPG
 

Boğaziçi Üniversitesi tarafından düzenlenen İşteBu Yenilikçi Girişimci Proje Yarışması'nda 2011 yılından bu yana gerekli desteği göstererek projede ödül alan yarışmacılara patent başvurularında yardımcı olunmuştur.

 

Hayatım Yeni Bahar Projesi
Ebru Baybara Demir önderliğinde Mardin'de  başlangıçta 5 kadın aşçı ile birlikte kurulan Hayatım Yeni Bahar atölyesiyle bölge kadınlarına umut olmuş bu projenin markasının tescil işlemlerine yardımcı olunmuştur.

 

IP 2016 - Boğaziçi Sponsorluk
13-15 Ekim 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen 2016 teması "Sürdürebilir Teknoloji Transferi Ekosistemini Oluşturmak" olan 6. Uluslararası "Üniversitelerde Fikri Mülkiyet Hakları Yönetimi" Konferansına sponsor olunarak "Hukuki konular ve Fikri Haklar" başlıklı panel düzenlenlenmiştir.