Misyonumuz, Değerlerimiz ve Politikalarımız


Kurulduğumuz günden bu yana Türk Sanayi'nin gelişimini amaç edindik. Küresel pazarda markalaşan, teknoloji geliştirerek küresel rekabete ortak olan bir Türkiye için yeniliğin ve fikri hakların önemini bildiğimizden, fikri haklar alanında farkındalığın sağlanabilmesi için tüm gücümüzle çalıştık. Geleceğin her an yeniden şekillendiği bu bilgi çağının bir parçası olmanın heyecanını taşıyor, dünyanın bu heyecan verici dinamiklerine uyum sağlayabilmeniz ve takip edenlerden değil; yön verenlerden olmanızı hedefliyoruz.
 

Misyonlarımız

 

 • Fikri hakların stratejik bir araç olduğunun farkındalığını oluşturmak.
 • Müşterilerimizi küresel rekabet gereklilikleri ile donatmak.
 • Teknoloji üreten Türkiye'nin oluşumuna destek olmak.

 

Değerlerimiz

 

Beraberlik
50 yılı aşkın süredir hayallerinizi hayallerimiz, zorluklarınızı mücadelemiz, başarılarınızı başarımız yaptık. Bilgi ve tecrübemizle sizlere değer katmak için çalışıyoruz. Samimiyetimize olan inancınız ve ticari değerlerinizi bize emanet eden güveniniz en büyük motivasyonumuz.

 

İtibarlılık
Fikri haklar alanında öncü olmak, ülkemize atılması gereken bir sonraki adıma yönlendirmek, kaliteli hizmetimizle her zaman daha iyiyi hedeflemek vazgeçilmez değerlerimizdir.

 

Yenilikçilik
Yenilikçilik olmazsa olmazımız, temel taşımız, yaşam kaynağımız. Yenilikçiliğe örnek olmak, özendirmek, öneminin farkındalığını yaygınlaştırmak için çalışıyoruz.

 

İnsan Kaynağı
En büyük değerimiz ve kalitemizin simgesi çalışanlarımız. İnsan kaynağımızı en iyi şekilde yetiştirmek; yeteneklerini ve yaratıcılıklarını, verimliliklerini geliştiren işbirliği ve dayanışma ortamını sağlamak, özverili çalışmalarına saygıyla daha nice kuşaklar boyu rekabet gücümüzü sürdürebilmek amacıyla güçleniyoruz.

 

Politikalarımız

 

ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Politikamız:

 

Ankara Patent Bürosu olarak bilgi güvenliği yönetim sistemi politikamız; Patent, Marka, Hukuk, Tasarım faaliyetlerimizde

 

 • Tüm bilgi varlıklarının bilerek veya bilmeyerek yetkisiz kullanımı, değiştirilmesi, açıklanması ve hasara uğratılmasını önlemek.
 • Temel faaliyetlerle ilgili olarak müşterilerden alınacak bilgilerin güvenli, doğru ve tam olmasını sağlamak.
 • Müşteriye ait bilgilerin kullanılması ve işlenmesi ile, üretilen mevzuat gereği olan dokümanların kullanım bilgilerinin müşteriye iletimini zamanında, doğru ve eksiksiz yerine getirmek.
 • Faaliyetlerin yerine getirilmesi için yasal mevzuat gerekliliklerine uygun alt yapı ve personel istihdamına ait gerekli kaynakları sağlamak.
 • Bilgi güvenliğini sağlamak için süreç yönetimi anlayışı ile stratejik kurumsal riskleri tespit ederek değerlendirmek ve tekrarlanan risk yönetimi yöntemleriyle gerekli önlemleri almak.
 • Güvenlik politikası ile ilgili gerekliliklere tüm çalışanlarla birlikte dış kaynaklı hizmet ve malzeme tedarikçilerinin de uymasını BGYS eğitimleriyle ve gerekli hallerde hizmet sözleşmeleriyle sağlamak
 • Uygun iş sürekliliği yönetimi yöntemleri ile faaliyetlerin devamlılığını sağlamak
 • BGYS ile ilgili dokümantasyonun oluşturulmasını sağlamak, periyodik olarak sistemi gözden geçirmek, tespit edilen bulgulara bağlı olarak gerekli düzeltici ve önleyici faaliyetleri başlatmak ve sistemin sürekli iyileştirilmesini sağlamak.

 

ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Politikamız

 

Ankara Patent Bürosu olarak kalite politikamız; Patent, Marka, Hukuk, Tasarım faaliyetlerimizde

 

 • Tüm süreçlerde sürekli iyileştirmeyi ilke kabul ederek, müvekkillerin ihtiyaç ve beklentilerini zamanında ve eksiksiz karşılamak.
 • Yetkin ve deneyimli personel istihdam ederek müşteri memnuniyeti sağlamak.
 • Uygulanabilir şartları eksiksiz yerine getirmek.
 • Faaliyet alanlarımızla ilgili ulusal ve uluslararası yenilikleri ve değişiklikleri takip ederek müvekkillerin doğru yönlendirilmesini sağlamak.